ДІЄТА VS ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ – 5 ГОЛОВНИХ ВІДМІННОСТЕЙ

ДІЄТА VS ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ – 5 ГОЛОВНИХ ВІДМІННОСТЕЙ

Низьковуглеводна або білкова дієта, фруктова дієта, середземноморська дієта, харчування по групі крові … більшість жінок відчували на собі пару-трійку різних дієт перш, ніж прийшли до здорового харчування. Чи вважаєте, що різниці немає? Кругом одні позбавлення і ні краплі радості?

Ми наведемо 5 основних відмінностей між дієтою і правильним харчуванням. Думайте самі, вирішуйте самі – який спосіб зниження ваги підходить вашому організму.

Правильне харчування або дієта для схуднення?

1  Набір продуктів – баланс у харчуванні 

Дієта – це відмова від вживання певних продуктів з метою швидкого зниження ваги. Але для нормальної життєдіяльності нам потрібна енергія, що отримується з їжі. Окей, ми свідомо позбавляємо організм вуглеводів на білковій дієті і втрачаємо зайві кг. Що про це думає наш організм? Колосальне навантаження на серце, судини, нирки, набряклості, тьмяний колір обличчя і неприємний запах з рота … 

Головний принцип здорового харчування – збалансований раціон, який містить оптимальну кількість білків, жирів і вуглеводів. Їжте все, що корисно, в нормальних кількостях, стежте за фізичною активністю, і ваш вага буде в нормі! 

Важливо стежити за співвідношенням поживних речовин, складаючи здорове меню на день. Якщо сумніваєтеся в своїх знаннях, варто звернутися до професійного дієтолога або замовити програму харчування.

2 Результат – швидко або стабільно? 

Величезний недолік будь-якої дієти – її тимчасовий ефект. Ви героїчно протрималися 1-2 тижні (а найчастіше – кілька днів). Як утримати отриманий результат? На жаль, повернення до звичного режиму призводить до повторного (а іноді – до додаткового) набору ваги – ефект йо-йо. 

Зниження маси тіла при переході на здорове харчування відбувається не так швидко. Кожен організм реагує індивідуально і адаптується по-своєму. Але це кращий спосіб отримати стабільний результат і закріпитися в “нижній ваговій категорії”.

3 Тимчасова міра чи спосіб життя? 

Дієта – тимчасовий захід. Правильне харчування – це спосіб життя. Такий підхід змінює не тільки раціон і спосіб приготування продуктів. Змінюються ваші звички, обмін речовин, зовнішність, спосіб мислення, сприйняття себе і оточуючих.

4 Облік індивідуальних особливостей 

Дієти припускають якийсь “дженерик” – 1 яйце і половинка грейпфрута на сніданок всім. 

При складанні здорового меню враховується поточна і бажана вага, фізична активність, вік і наявність хронічних захворювань. Таким чином, ви будете знати, скільки ккал повинен включати ваш раціон і скільки грамів кожного продукту може бути використано для приготування страв.  

Так, потрібні кухонні ваги і таблиця калорійності. Незабаром ви будете знати точний склад, зміст жирів і ГІ більшості продуктів. Виконання цих простих правил забезпечить стабільне зниження ваги і поліпшення якості життя!

5 Стрес, почуття голоду … зриви 

Організм в режимі “сувора дієта” перебуває у стресовому стані. Перші кілька днів, перебуваючи в ейфорії, ви готові забути про всі коктейлі. Але ентузіазм швидко проходить, а ваш організм вимагає “якісного палива”. 

І ось, схопивши випадково шматок торта, який підвернувся, ви звинувачуєте себе за слабкість … До фізичного голоду додається негативний емоційний фон. 

Правильне харчування теж вимагає дисципліни – це факт. Але якщо ваш організм отримує всі необхідні поживні речовини, вітаміни і мінерали, він буде менш вимогливим. Згодом, зриви будуть відбуватися рідше, підуть сонливість, стреси, дратівливість і самобичування. Підвищиться імунітет і загальний тонус організму. Ви будете більш продуктивні, станете встигати більше і візьмете, нарешті, своє життя в свої руки! 

  • Prev Post