Торгівля сировиною на товарних біржах

Торгівля сировиною на товарних біржах

Товарна біржа – це об’єднання учасників ринку: продавців, покупців та посередників, заради створення найбільш вигідних умов для ціноутворення, товарообігу, укладення торгових угод, прискорення обороту капіталу, визначення цін, аналізу попиту та пропозицій. Торгівля всередині товарної біржі здійснюється не звичним чином, а на підставі зразків, стандартів, відповідних форм документів, що регламентують ціни, кількість товарів, їх номенклатуру, способи, терміни поставки тощо. В Україні деревина продається на товарних біржах – електронних майданчиках системи ProZorro.Sale. Дізнатись, як купить недорого деревину на онлайн аукціоні можна за посиланням: https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/kupiti-kruglyak-duba-u-m-zhitomir-na-onlajn-auktsioni-prozorrosa/.

Особливості товарної біржі

Товарна біржа є юридичною особою і діє, ґрунтуючись на господарської самостійності та самоврядуванні. У неї є власні банківські рахунки (розрахунковий, валютний та інші), відокремлене майно та баланс, а також печатка з найменуванням біржі.

Товарна біржа функціонує не з метою отримання прибутку, а тому не є комерційним посередником.

Існує два способи класифікації товарних бірж.

Залежно від кількості країн, задіяних в торгах, біржі бувають:

  1. міжнародні (більше 90% світового біржового обороту сконцентровані в США, Японії та Англії);
  2. національні (наприклад, онлайн торги тільки на ринку України).

В залежності від розмаїття товарів, біржа може бути універсальною (продають промислові та сільгосптовари) або спеціалізованою (призначена для реалізації окремих видів товарів, наприклад, біржа з продажу какао, цукру і кави).

Учасники товарної біржі

Членами товарної біржі можуть бути як юридичні, так і фізичні особи, які здійснюють комерційну та виробничу діяльність:

  1. окремі громадяни;
  2. посередницькі фірми;
  3. виробничі фірми;
  4. банківські установи;
  5. інвестиційні компанії.

В Україні через товарні біржі реалізується не тільки деревина, а й інші товари, сировина, матеріали. Бізнес надає переваги відкритим онлайн аукціонам, де можна купити або продати товар за чесною, ринковою ціною. В учасників публічних аукціонів рівні умови. Всі цінові пропозиції являються анонімними, а продавець дізнається, хто виграв торги, лише після їх закінчення.

  • Prev Post
  • Next Post